Życie w państwie PiS przerosło kabaret. Sędzia Juszczyszyn nie zobaczył nic, bo… cofnięto mu delegację

Życie w państwie PiS przerosło kabaret. Sędzia Juszczyszyn nie zobaczył nic, bo cofnięto mu delegację

Takiego obrotu sprawy z pewnością nikt się nie spodziewał. Rzecznik Kancelarii twierdzi, że „też był zaskoczony”. Sędzia Paweł Juszczyszyn był o krok od osiągnięcia celu, ale ponieważ prezes sądu wycofał delegację, jak powiedział marszałek Terlecki – sędzia zobaczył „chyba nic”.

 

Sędzia przybył do  Kancelarii Sejmu by „zajrzeć” do list poparcia kandydatów do KRS. Czekały na niego tłumy ludzi z transparentami wyrażającymi solidarność z sędzią i nagle… stop!

O tym, że dziś rano o 6:30 cofnięto mu delegację podpisaną przez wiceprezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztofa Krygielskiego, dowiedział się prawdopodobnie później niż kancelaria Sejmu.

 

Zablokował ją sam szef olsztyńskiego sądu, zwierzchnik Juszczyszyna, sędzia Nawacki, który już wcześniej nie chciał wyrazić zgody na wyjazd sędziego do stolicy.

Specjalnie w tym celu przerwał urlop i mailem poinformował Ministerstwo Sprawiedliwości, że pełni obowiązki poza miejscem pracy.

W tej sprawie jest wiele pytań, choćby takich jak to zadane przez jedną z internautek – „Czy delegacja jest konieczna do wykonywania zawodu sędziego? Czy tylko dla zwrotu kosztów i usprawiedliwienia nieobecności?”

Wydarzenia skomentował też na twitterze prokurator Krzysztof Parchimowicz: „M.Nawacki jako prezes nie może ingerować lub utrudniać czynności sądu. Powinien przez czynności administracyjne pomóc sędziemu. Tymczasem utrudnia je z powodów osobistych. GRUBO.”

Sędzia Nawacki sam jest członkiem KRS, a jego lista poparcia budzi  wiele wątpliwości i zastrzeżeń o czym pisaliśmy w artykule „Cofnęła poparcie do KRS dla sędziego Nawackiego: „Stwierdziłam, że nie chcę brać w tym udziału w żadnej formie”

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

24
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
maszmojippocociimieRomanAntoniMaciek123454321Janik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Tym aktem sędzia Nawacki potwierdził, że nie jest prawidłowo wybranym członkiem tzw. KRS-u

Maciek123454321
Maciek123454321

Najbardziej poszukiwane papiery w RP? Listy poparcia do KRS. Ten, kto je ujawni, przebije aferę Banasia. Z pewnością jest mnóstwo chętnych, z Bertoldem Kittelem z TVN i Andrzejem Stankiewiczem z Onetu.

Tom&Jary
Tom&Jary

Sędzia Nawacki przerwał urlop żeby zablokować sędziego Juszczyszyna to chyba gorsze od sędziego na telefon.

seaman
seaman

Tak …. jest niewielka ale decydująca teraz kasta sędziowska z nominacji Ministerstwa i służalcza wobec Ziobrio…. ale już niedługo i będą wiać…

Zbyszek
Zbyszek

W tej sytuacji należy założyć, że listy poparcia nie istnieją, w procesie powoływania pseudo krs doszło do oszustwa i fałszerstwa i stosownie do tego założenie postępować.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja też jestem zdania, że list poparcia NIE MA. A nawet, jeśli są, de iure założyć trzeba, że nie istnieją, a zatem neo-KRS w świetle prawa (nawet tego PiSowskiego) nie istnieje!!! Implikacje tego faktu są bardzo daleko idące. Czy w świetle prawa wyroki wydane przez sędziów powołanych przez nielegalną neo-KRS mają moc obowiązującą? Kurczę, chyba nie…. I co teraz?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Od dawna to podejrzewam, bo czy w innej sytuacji tak zaciekle by bronili dostępu do tych rzekomych list?

Stanisław
Stanisław

To już nie jest PRL. To Korea Północna. Żyjemy w państwie bezprawia.

Zbyszek
Zbyszek

Mam pytanie prejudycjalne do kogoś kompetentnego. Stasiu Boćwina dostał pół roku odsiadki za bicie starej Boćwinowej. Czy prezes naszej OSP moze wydac postanowienie wstrzymujące wykonanie tego wyroku ze wzgledu na interes służby? Stasiu jako jedyny umie uruchomić naszą, jeszcze przedwijenną, motopompę.

smętek
smętek

Ta sytuacja potwierdza przypuszczenia, że niby-KRS powołano nieformalnie. Wymaganych list poparcia NIE MA! no i co mają ujawniać.

Grzegorz
Grzegorz

I co się dziwić niektórym „polakom”,że podczas okupacji hitlerowskiej część z nich współpracowało i donosiło!Najlepszy przykład podobnego działania to sędzia Nawacki!

Maciek123454321
Maciek123454321

Panie Grzegorzu, to jest sędzia? To pisowska szmata, Popychadło. W dodatku trzęsie portkami, bo może wyjść na jaw (pewnie za niedługo i tak wyjdzie), że nie ma prawa zasiadać nawet w tej pisiorskiej KRS.

Janik
Janik

Idiota
Nie obrażam.
To jest pianie z zachwytu w niepolskim języku. Po polsku znaczy to „mądry inaczej”

Janik
Janik

Nie obrażam.
To jest pianie z zachwytu w niepolskim języku. Po polsku znaczy to „mądry inaczej”

Marek
Marek

Tyle gadali o „kaście sędziowskiej” i cholera mieli rację. Kasta sędziowska istnieje należy do niej miedzy innymi Nawacki, a kontroluje ją nie kto inny jak Ziobro. Brawo pisowskie kanalie mieliście rację ten jeden raz.

Jantar
Jantar

Czy naprawdę kogoś to dziwi? Przecież ostatnio Ziobro w Senacie wykrzyczał, że „myśmy powołali takich sędziów, jakich chcieliśmy, żeby byli nam posłuszni”. I przypomnę jeszcze przy tym, że kilka tygodni temu w programie u Rydzyka powiedział wprost, że „celem tej reformy jest usunięcie z zawodu sędziego każdego, kto nie jest posłuszny wobec partii, to jest reforma personalna i ona zostanie dokończona”, za co Rydzyk na antenie wychwalał go pod niebiosa, że „społeczeństwo powinno być panu ministrowi wdzięczne i każdy katolik powinien modlić się o powodzenie i dokończenie tej reformy”. Kiedy jakieś 2 lata temu mówiłam mamie, że chodzi wyłącznie o… Czytaj więcej »

Romuald
Romuald

Ujawnienie czegoś nieistniejącego lub sfałszowanego może być bardzo kłopotliwe. Najgorsze jednak jest to, że sfałszowany jest cały KRS i wszyscy sędziowie jego „mocą” powołani…

Zwinka
Zwinka

Są dwie Koree, dwie Irlandie … może powinny być dwie Polski, podział wzdłuż linii Wisły. Wygląda na to, że obecnego rozpadu nie da się już niczym załatać. Degrengolada przeżarła państwo do cna …ku uciesze gawiedzi. To się nie może dobrze skończyć. Już nie.

Marek
Marek

Niech sędzia przestanie się cackać z pisowcami, niech wezwie policje do doprowadzenia tej z kancelarii sejmu albo o pomoc do wejścia do sejmu i sprawdzenia list samemu. Pora sprawdzić (udowodnić) jak bardzo upolityczniona jest policja. Niech opadną już ostatnie maski i niech wszyscy nawet ćwierć inteligenci mają jasne w jakim kraju żyjemy.

Roman
Roman

Hej gościu jak piszesz o gawiedzi to mam nadzieję że jesteś z wyższych sfer,zawołaj referendum o to by była polska a i b a potem wypir…..j do Korei lub na kolanach do Francji gdzie będziesz siedział cicho.Mileego dnia

Marek
Marek

Czy jest na sali tłumacz z pisowskiego bełkotu na polski? Odpowiedziałbym temu osobnikowi, ale niestety w pisowskim bełkocie nie jestem biegły.

Antoni
Antoni

Czy leci z nami pilot? To jakaś żenująca farsa.

Zwinka
Zwinka

Leci. Andreas Lubitz.

maszmojippocociimie
maszmojippocociimie

dramat